Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Brno a Olomouc 2024

Chorus Iglovia úspešne reprezentoval v dolnorakúskom Amstettene

Spišská Nová Ves 20. júna 2007 - Miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA zo Spišskej Novej Vsi sa zúčastnil aj vďaka finančnej podpore mesta Spišská Nová Ves v dňoch 15.6.-17.6.2007 zájazdu do Rakúska. V dolnorakúskom Amstettene sa na pozvanie rakúskej strany uskutočnil koncert domáceho speváckeho zboru MUSICA CAPRICCIOSA a nášho zboru CHORUS IGLOVIA ako hosťa.
Do Rakúska cestovali naši speváci už po druhý raz, pretože máme nadviazané lokálne priateľstvo a navštevujeme sa každé 2 roky striedavo. V roku 2001 boli rakúski speváci v Spišskej Novej Vsi, kde spievali na vianočnom koncerte Tichá noc 2001 a na oplátku sme my boli v Rakúsku v roku 2003, kde sme na zámku Ulmerfled zaspievali svoj prvý koncert. Potom prišli rakúšania opäť do Spišskej Novej Vsi, keď nám v roku 2005 zaspievali na Jarnom koncerte. No a v roku 2007 sme teda cestovali do Rakúska my – CHORUS IGLOVIA.

Naši rakúski hostitelia nám pripravili bohatý program, ktorý bol spolu s večerným koncertom dosť vyčerpávajúci, ale spišiaci všetko zvládli bravúrne.

Cestou do rakúskeho Amstettenu sme si urobili krátku prestávku vo Viedni, kde sme si pozreli Schönbrunn. V piatok večer sme pricestovali a hneď sa nás ujali hostitelia. V sobotu sme absolvovali krátky výlet do rekreačnej oblasti Lunz am See, kde sa nachádzajú 3 ľadovcové jazerá.
Speváci CHORUS IGLOVIA na móle v Lunz am See Plávali sme loďkami po krištáľovo čistej vode a miestny sprievodca tvrdil, že sa dá aj piť. No nikto z nás to neskúšal. Poobede sme mali povinnú generálnu skúšku a večer samotný koncert.

Koncert začali domáci speváci o 20.00 h a náš zbor CHORUS IGLOVIA prišiel na rad až o 21.30 h, po prestávke. Svoje vystúpenie sme ukončili až o 22.40 h, takže následná večera bola skutočne zaslúžená.

Naše pôsobenie v rakúskom Amstettene zhodnotil umelecký vedúci a prvý dirigent p. Mgr. art. Igor Grega takto: „Pre koncert v Rakúsku sme si pripravili náročný program, z ktorého sme pre jeho dĺžku museli dokonca 4 skladby vypustiť. To by sme spievali asi aj do polnoci. Našim hostiteľom a divákom sme zaspievali takmer všetky žánre, ktoré sme schopní zaspievať a podali sme veľmi solídny výkon. Z tohto hľadiska som spokojný. Viac mi vadilo, že sa spievalo tak neskoro a na výkone niektorých spevákov to bolo cítiť, aj keď sa snažili“.

Druhá dirigentka zboru p. Mgr. Marta Nováková k tomu dodala: „ Celkový dojem z odspievaných skladieb mám dobrý, ale úplné stanovisko zaujmem až po vypočutí nahrávky z DVD, ktoré sme si zaznamenali. Aj mne sa spievalo a dirigovalo dosť ťažko v takú neskorú hodinu, ale pre budúcnosť si musíme aj na toto zvykať. Inak skladby, ktoré som dirigovala ja, zaspievali naši speváci na dobrej úrovni, čomu som rada. Už teraz sa teším na stretnutie u nás doma v roku 2009“.

Autor: Ing. Igor Murko
  Copyright © 2008 - 2024 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené