Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Brno a Olomouc 2024

Havlíčkův Brod 2022

Havlíčkův Brod 21. októbra 2022 - CHORUS IGLOVIA v Havlíčkovom Brode

Havlíčkův Brod, 21.10.-23.10.2022

      Po 7-tich rokoch sa speváci miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA znovu postavili pred divákov v Havlíčkovom Brode, kde spolu s domácim speváckym zborom Jasoň predviedli jeden krásny „Jesenný koncert.“
      Koncert zaznel už tradične v Kostole sv. rodiny, kde sa zišlo žičlivé publikum. Domáci speváci zaspievali svoju časť koncertu, potom prenechali priestor miešanému speváckemu zboru CHORUS IGLOVIA.
      Mgr. Marta Nováková – dirigentka CHORUS IGLOVIA:
      „Koncert mal pre nás dva významy: koncertovali sme u dobrých priateľov, s ktorými sa poznáme a navštevujeme a mali sme možnosť predviesť svoje spevácke zborové umenie po 3 rokoch nútenej odmlky, aj keď sme v auguste t.r. spievali už v Bulharsku.
      Hostitelia sa o nás veľmi dobre postarali, pretože sme v rámci pobytu navštívili kláštor Želiv, kde sme si aj zaspievali. Bola to prehliadka kláštorných priestorov s oduševnenou sprievodkyňou, ktorá v nás zanechala silné zážitky.
      Na koncerte sme zaspievali 11 skladieb v 3 blokoch. V 1. bloku sme ponúkli divákom 4 sakrálne piesne, v 2. bloku sme zaspievali 4 ľudové piesne v úprave skladateľov a v 3. bloku to boli 3 skladby tanečného charakteru z rôznych kútov sveta.
      Koncert i pobyt na Vysočine sa nám vydaril, pretože ešte pred príchodom do Havlíčkovho Brodu sme si cestou tam pozreli veľmi zaujímavý (až rozprávkový) hrad Bouzov a cestou domov sme sa ešte zastavili pri Macoche, kde sme si pozreli samotnú priepasť a samozrejme aj Punkevnú jaskyňu s plavbou na loďkách.“

      Veríme, že najbližšie stretnutie s priateľmi z Jasoňa bude o 2 roky tu na Spiši.

Autor: Ing. Igor Murko
  Copyright © 2008 - 2024 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené