Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Brno a Olomouc 2024

spevácky zbor Chorus Iglovia opäť v striebornom pásme

Spišská Nová Ves 5. októbra 2019 - V roku 2019, po troch náročných súťažiach v poľskom Rzeszówe, v gréckej Preveze a Michalovciach, dosiahli spišskonovoveskí zboristi ďalší prenikavý úspech, keď veľmi dobre reprezentovali seba, mesto Spišská Nová Ves i Košický kraj na súťaži speváckych zborov v Redute v Spišskej Novej Vsi. Speváci z miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA sa súťažne presadili aj v rámci Slovenska. Na celoslovenskej súťažnej prehliadke speváckych zborov VIVA IL CANTO 2019 získali strieborné pásmo.

Viva il canto 2019

      Súťažná prehliadka speváckych zborov, jej 4. ročník, sa konala v sobotu 5.10.2019 vo vynikajúcej akustickej i súťažnej atmosfére spišskonovoveskej Reduty. Súťaže sa pred 5-člennou odbornou porotou zúčastnilo 8-zborov a vokálnych skupín z celého Slovenska, ktorí sem postúpili z krajských súťaží. Domáci spišskonovoveský zbor CHORUS IGLOVIA sa nielenže nedal zahanbiť, ale svojím výkonom presvedčil porotu, ktorá ho tentoraz ocenila opäť strieborným pásmom.
      Marta Nováková, dirigentka zboru: „V tomto roku to bola už naša 4. súťaž pred odbornou porotou, čo je fakt dosť. Aj keď sme spevácky nemali celkom „svoj deň“, dokázali sme sa vypnúť aspoň k takému výkonu, aby sme obhájili strieborné pásmo, ktoré sme tu získali aj v roku 2017. Nášmu spevu chýbala intonačná čistota, presvedčivosť a iskra. Napriek tomu sme dosiahli výborný úspech, pretože sme zaspievali pred odbornou porotou 5 ťažkých skladieb z rôznych období a od rôznych skladateľov tak, aby sme splnili kritériá tejto náročnej súťaže. Nuž, pri živom vystúpení to takto chodí. Nie vždy sa všetko vydarí podľa predstáv, aj keď v príprave sme nič nepodcenili a na samotné súťažné vystúpenie sme sa zodpovedne pripravovali. O to viac sa teším oceneniu, ktoré sme získali. Veľmi. Pred nami je však ďalší nácvik skladieb, pretože nás čakajú Spišské zborové dni a 21.12.2019 aj vianočné koncerty Tichá noc 2019, kde pozvaným hosťom je miešaný spevácky zbor „Petko Stainov“ z bulharského Kazanlaku“.


Viva il canto 2019 - DIPLOM

Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2024 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené