Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Brno a Olomouc 2024

Tichá noc 2017

Spišská Nová Ves 16. decembra 2017 - Neodmysliteľné vianočné koncerty Tichá noc 2017 miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA zazneli v koncertnej sále Reduty v sobotu 16. decembra. Ako hosť vystúpil komorný zbor Tallinna Kammerkoor z estónskeho Tallinu.

Tichá noc 2017, 16.12.2017

      Pred „Viľijou“ sa v Spišskej Novej Vsi už tradične konajú rôzne kultúrno-spoločenské akcie, ktorými si pripomíname Vianoce a zvyky s nimi spojené. Svojou „troškou“ do kultúrneho mlyna vždy prispievajú svojimi koncertmi aj speváci miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA so svojím hosťom.
      Estónski speváci zaspievali 10 piesní a spolu so Spišiakmi aj 3 spoločné piesne. Diváci ocenili ich kultivovaný prednes a búrlivo tlieskali ich výkonu.
      Benjamin Kirk–dirigent Tallinna Kammerkoor: „Zbor z Tallinu existuje na kultúrnej scéne už vyše 55 rokov a má za sebou vystúpenia v mnohých mestách Európy. Som rád, že k nim pribudlo aj Slovensko a Spišská Nová Ves. Hoci ja ich dirigujem necelý polrok, zaspievali sme dva krásne koncerty a diváci boli úžasní. Obdivuhodné bolo aj to, že sme vlastne stáli 4 hodiny na javisku, pretože sme spievali 2 koncerty pred rôznym publikom. Tak toto Vám závidíme, rovnako aj prekrásnu akustickú sálu. Hostitelia nám pripravili veľmi zaujímavý program, takže sme videli aj kus Vašej vlasti. Sme radi, že sme sa im mohli odvďačiť naším výkonom.“
      Domáci speváci sa predviedli v dvoch blokoch spolu s 19-timi skladbami, z ktorých tri zaspievali spoločne s hosťujúcim zborom – jedna bola estónska koleda, druhá estónska festivalová pieseň Sanctus, ktorú spievali oba zbory na striedačku v iných rečiach a tou treťou bola záverečná pieseň Tichá noc.
      Mgr. Marta Nováková – dirigentka CHORUS IGLOVIA: „V tomto roku som sa rozhodla pre malú dramaturgickú zmenu, ktorá spočívala v tom, že sme zaspievali koledy a spoločné piesne našich hosťujúcich zborov vianočných koncertov z posledných rokov. Tak sa stalo, že sme spievali 19 piesní okrem slovenčiny ešte v deviatich rečiach, čo bolo náročné na nácvik, a samozrejme i na prednes. Chválim svojich spevákov, pretože podali fantastický výkon, ktorý sa z koncertu na koncert ešte stupňoval. Vidím a hlavne cítim, že naša námaha pri nácvikoch nebola a nie je márna. Divákom každý rok ponúkame vždy niečo nové a verím, že aj zaujímavé. Naše účinkovanie v tomto roku však ešte nekončí, pretože v stredu 20.12.2017 ešte spievame na vianočnom koncerte v Podolínci.“

Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2024 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené