Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

Viva il canto 2017

Spišská Nová Ves 21. októbra 2017 - CHORUS IGLOVIA na celoslovenskej prehliadke speváckych zborov očaril porotu.

Viva il canto 2017, 21.10.2017

      Spišskonovoveskí zboristi dosiahli ďalší prenikavý úspech, keď vynikajúco reprezentovali seba, mesto Spišská Nová Ves i Košický kraj na celoslovenskej speváckej súťaži v evanjelickom kostole v Spišskej Novej Vsi.
      Speváci z miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA sa súťažne presadili aj v rámci Slovenska. Na celoslovenskej súťažnej prehliadke speváckych zborov VIVA IL CANTO 2017 získali strieborné pásmo a ocenenie poroty za najlepší umelecký prejav. Z 11-tich súťažných zborov skončili na 4. mieste, pričom vo svojej kategórii miešaných speváckych zborov zvíťazili.
      Súťažná prehliadka speváckych zborov, jej 3. ročník, sa konala v sobotu 21.10.2017 vo vynikajúcej akustickej i súťažnej atmosfére evanjelického kostola v Spišskej Novej Vsi. Súťaže sa pred 5-člennou odbornou porotou zúčastnilo 11. zborov a vokálnych skupín z celého Slovenska, ktorí sem postúpili z krajských súťaží.
      Domáci spišskonovoveský zbor CHORUS IGLOVIA sa nielenže nedal zahanbiť, ale svojím vynikajúcim výkonom presvedčil porotu , ktorá ho tentoraz ocenila veľmi vysoko – získal strieborné pásmo s ocenením poroty za najlepší umelecký prejav.
      Prof. Blanka Juhaňáková – predsedníčka odbornej poroty: „Pre nás bol CHORUS IGLOVIA najväčším a najpríjemnejším prekvapením celej súťaže. Pod taktovkou nesmierne nadanej a muzikálnej dirigentky Marty Novákovej podal zbor vynikajúci výkon a ocenenie v striebornom pásme zodpovedá jeho kvalitám. Nevedela som, že na Spiši majú takýto kvalitný zbor, ale teším sa z ich vystúpenia a rovnako aj na ďalšie stretnutie s nimi pri rôznych príležitostiach“.
      Mgr. Marta Nováková – dirigentka CHORUS IGLOVIA: „ Dosiahli sme skutočne fantastický úspech a priznám sa, že ešte si to celkom neuvedomujeme, čo sa nám vlastne podarilo. Zaspievali sme pred odbornou porotou 7 ťažkých skladieb z rôznych období a od rôznych skladateľov tak, aby sme splnili kritériá tejto súťaže. Moji speváci sa prekonali a aj podľa vyjadrenia poroty, len malé chybičky nás delili od zlatého pásma. Som na nás hrdá a teším sa. Veľmi. Zároveň to chápem ako výzvu do ďalšej ešte lepšej práce. Oddychovať veľmi nemôžeme, pretože nás čakajú Spišské zborové dni a 16.12.2017 aj vianočné koncerty Tichá noc 2017, na ktoré máme pozvaného hosťa – miešaný spevácky zbor Tallinna Kammerkoor z estónskeho Tallinu.“

Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2023 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené