Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

Spišský Jeruzalem 2016

Spišská Kapitula 22. mája 2016 - Miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA sa predstavil aj na veľkej domácej akcii „Spišský Jeruzalem“ v katedrále sv. Martina na Spišskej Kapitule.

Katedrála sv. Martina Spišská Kapitula, 22.05.2016

      Kultúrno-spoločenská akcia Spišský Jeruzalem už má svoju krátku históriu. V rámci tohoročného bohatého trojdňového programu vystúpili aj speváci z miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA zo Spišskej Novej Vsi. Zboristi dostali priestor na svoje vystúpenie v nedeľu 22.5.2016 poobede na koncerte speváckych zborov. Spolu s nimi vystúpili ešte komorný zbor CHORUS MINOR z Levoče a ženský spevácky komorný zbor DIMITRIOS z Poráča. Divákmi zaplnená katedrála sv. Martina sa teda v nedeľu poobede započúvala do tónov zborového spevu.
      Vystúpenie CHORUS IGLOVIA na Spišskom Jeruzaleme zhodnotila dirigentka CHI Marta Nováková: „Keď sme dostali ponuku od Spišského osvetového strediska zo Spišskej Novej Vsi vystúpiť na akcii Spišský Jeruzalem, veľmi sme sa potešili a s kladnou odpoveďou sme neváhali ani chvíľu. Myslím si, že sme predviedli obsahovo aj výrazovo veľmi bohatý program. Naše kultivované vystúpenie prítomní diváci v hojnom počte ocenili potleskom. Rovnako sme splnili aj požiadavku organizátorov a náš program obsahoval iba cirkevné skladby od autorov L. Janáčka, A. Brucknera, Z. Lukáša, J. S. Bacha, A. Dvořáka, či Š. Ladižinského. Výkon nášho zboru bol na vynikajúcej úrovni, našich 32 spevákov (viď. foto) sa skutočne vynasnažilo, čo ma veľmi potešilo. Po výbornom výkone na súťaži v Bratislave sme sa teda predstavili aj doma na Spiši. Teraz nás ešte pred prázdninami čaká umelecký zájazd do Slovinska, kde budeme koncertovať vyše 60 min., takže príprava naďalej „beží“ naplno.“
      

Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2023 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené