Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

CHORUS IGLOVIA v Košiciach

Košice 19. januára 2016 - Miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA účinkoval tentoraz v Košiciach a jeho speváci navštívili operné predstavenie Trubadúr v Štátnom divadle v Košiciach.

CHORUS IGLOVIA koncertuje v Košiciach, 19.01.2016

      V utorok 19.1.2016 sa speváci CHORUS IGLOVIA vybrali do Košíc, aby sa zúčastnili hneď na dvoch akciách.
      Na tej prvej zaspievali v Premonštrátnom kostole (viď snímka 1) na námestí v Košiciach počas omše 2 skladby a po omši predviedli prítomným divákom malý koncert, keď zaspievali spolu 6 skladieb.
      Druhá akcia bola pre spišskonovoveských zboristov významnejšia, pretože sa zúčastnili operného predstavenia Trubadúr v Štátnom divadle v Košiciach (viď snímka 2).


, 19.01.2016

      Návštevu opery výstižne zhodnotila Mária Sokolská – I. soprán: „ Speváci CHORUS IGLOVIA absolvovali v rámci svojej pravidelnej utorkovej skúšky návštevu Štátneho divadla v Košiciach, kde sa členovia zboru započúvali do nádherných tónov a profesionálnych speváckych výkonov hlavných protagonistov predstavenia TRUBADÚR. Veľmi krásny, emotívny a nezabudnuteľný zážitok .“
      Celý tento zážitok bol umocnený i tým, že sa koncertu i operného predstavenia zúčastnili aj rodinní príslušníci a známi, či priatelia spevákov z CHORUS IGLOVIA, ktorí takto s nami všetkými zažili príjemný večer.

Autor: Ing. Igor Murko, Snímky: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2023 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené