Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

XVI. Euroregionálny koncert kolied

Krosno 9. januára 2016 - Miešaný spevácky zbor CHORUS IGLOVIA opäť úspešne reprezentoval Spišskú Novú Ves i seba na XVI. Euroregionálnom koncerte kolied v poľskom Krosne.

CHORUS IGLOVIA koncertuje v Krosne, 09.01.2016

      Keď koncom októbra 2015 prišla nečakaná, ale o to milšia pozvánka pre CHORUS IGLOVIA ísť spievať koledy do poľského Krosna, nezaváhali sme ani sekundu. V piatok 9.1.2016 sme spievali na XVI. Euroregionálnom koncerte kolied, ktorý sa konal v kostole sv. Petra a Jana z Dukli v poľskom Krosne. Na koncerte kolied vystúpili spolu 4 zbory. Ako prvý spieval miešaný spevácky zbor Bélu Bartóka z maďarského Miskolca po nich komorný zbor z Rzeszowa. Ako tretí v poradí vystúpili speváci CHORUS IGLOVIA (viď snímka 1) pod vedením svojej dirigentky Mgr. Marty Novákovej a predviedli spolu 11 skladieb. Ako poslední spievali naši hostitelia, speváci miešaného speváckeho zboru ECHO z Krosna. Na záver koncertu zazneli 2 spoločné skladby v podaní všetkých zúčastnených zborov. (viď snímka 2)


, 09.01.2016

      Celý koncert kolied sa niesol ešte v duchu sviatkov Vianoc a mal výbornú atmosféru, ktorú zhodnotil podpredseda hostiteľského zboru ECHO p. Andrzej Bartosik: „Koncert kolied sa konal už po 16. raz a vždy pozývame iné zbory, pretože naši diváci sa na ne tešia a kostol býva vždy plný. Výber zborov bol v tomto roku veľmi dobrý a zvlášť chcem poďakovať spevákom zo Slovenska, pretože skutočne nahodili „vysokú latku“ a predviedli veľmi kvalitný výkon s dobrou choreografiou skladieb, ktoré aj veľmi dobre zaspievali. Sme veľmi radi, že prišli všetky pozvané zbory a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu, pričom veríme, že sa stretneme aj na Slovensku, aj v Maďarsku.“
      V nedeľu 10.1.2016 ešte podľa programu spievali speváci z CHORUS IGLOVIA 6 skladieb priamo v rámci omše vo Františkánskom kostole v Krosne. Po omši potom zaznel malý koncert priamo v kostole, kde Spišiaci zaspievali 7 skladieb.
      Počasie síce nebolo podľa predstáv, ale aj tak si stihli „CHORUSÁCI“ krátko pozrieť historické centrum Krosna i historické centrum Bardejova s Bazilikou sv. Egídia, ako aj historický celodrevený katolícky kostolík z 15. storočia v Hervartove. Opäť majú speváci z CHORUS IGLOVIA za sebou výbornú akciu, na ktorej skvele reprezentovali, spoznali ďalších priateľov a opäť niečo nové videli i zažili.

Autor: Ing. Igor Murko, Snímky: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2024 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené