Slovenský jazyk English Deutsch Italiano Русский язык
Chorus Iglovia
      Nájdete nás aj na
     
      FACEBOOK-u
  najnovší článok
 Clausthal-Zellerfeld 2023

Viva il canto 2017

Michalovce 16. septembra 2017 - Speváci CHORUS IGLOVIA dosiahli ďalší vynikajúci úspech. Na krajskej prehliadke speváckych zborov v Michalovciach získali zlaté pásmo a ako jediný zbor z Košického kraja budú reprezentovať nielen kraj, ale i mesto Spišská Nová Ves na celoslovenskej prehliadke speváckych zborov.

Viva il canto 2017, 16.09.2017

      V minulosti boli súťažné prehliadky speváckych zborov bežné a nazývalo sa to „kategorizácia“ zborov. V súčasnosti sa začína na túto tradíciu nadväzovať a na október 2017 je plánovaný už 3. ročník celoslovenskej prehliadky speváckych zborov VIVA IL CANTO 2017. Na ňu sa mohli kvalifikovať maximálne 3 zbory z každého kraja na Slovensku. Prehliadka zborov Košického kraja sa uskutočnila v sobotu 16.9.2017 v Michalovciach. Speváci miešaného speváckeho zboru CHORUS IGLOVIA na nej obstáli vynikajúco, pretože sa umiestnili v zlatom pásme a ako jediný zbor dostali od odbornej poroty „certifikát“ zúčastniť sa na celoslovenskej prehliadke speváckych zborov, ktorá bude v dňoch 21.10.-22.10.2017 v Spišskej Novej Vsi.
      Vystúpenie CHORUS IGLOVIA v Michalovciach zhodnotila dirigentka CHI Marta Nováková: „Zodpovedne sme sa na túto súťažnú prehliadku pripravovali už od začiatku roka. Mali sme malú dušičku, pretože sme spievali pred odbornou porotou. Zvolili sme si náročný repertoár. Zaspievali sme spolu 7 skladieb a splnili sme všetky podmienky, ktoré Národné osvetové centrum určilo. Súťažná prehliadka bola náročná v tom, že preverila schopnosť zborov interpretovať skladby rôznych období od najstarších čias po súčasnosť. Som veľmi rada, že moji speváci dokázali zaspievať veľmi dobre, aj keď chybičkám sme sa nevyhli ani tu. Porota nás pochválila a dala nám „zelenú“ na celoslovenskú prehliadku zborov. Sme poctení, že budeme na tejto prehliadke reprezentovať nielen mesto Spišská Nová Ves, ale ako jediný zbor z Košického kraja i samotný kraj“

Autor: Ing. Igor Murko, Snímka: Ing. František Kafka
  Copyright © 2008 - 2023 Chorus Iglovia, Lukáš Šabľa; Všetky práva vyhradené